fbpx

Artėja vienas iš gražiausių stebuklingų metų laikotarpių – Šv. Kalėdos. Daugelis jau galvoja apie kalėdines dovanas, dekoracijas.

Tiems, kurie dar iki šiol nebuvo užsikrėtę kalėdine nuotaiką, ja tikrai užkrės Vokietijoje duris atveriančios kalėdinės mugės, vadinamos Weihnachtsmarkt. Jau nuo lapkričio pabaigos jos nušvietė Vokietijos miestų ir miestelių gatves bei aikštes. Jose galima ne tik įsigyti įvairių kalėdinių smulkmenų, bet ir pasimėgauti skanėstais, tokiais kaip skrudinti migdolai, cukraus vata, kalėdiniai meduoliai. Taip pat šaltuoju metų laiku labai populiariu vynu – Glühwein, kuris dažniausiai yra pateikiamas rankų darbo puodeliuose. Puiki proga susitikti su draugais ar praleisti laiką su šeima. Kalėdinių mugių metu vyksta ir įvairių atrakcionų, koncertų ir kitų pramogų.

Kiekviename mieste ir miestelyje vyksta kalėdinės mugės. Didmiesčiuose net po keletą. Kiekvienas jų skirtingas, turintis savo aurą. Norime trumpai pristatyti keletą populiarių kalėdinių mugių Vokietijoje.

  • Dresdner Striezelmarkt. Seniausia kalėdinė mugė Vokietijoje, įsikūrusi prie upės Elbe. Neoficialiai Drezdenas laikomas Vokietijos Kalėdų sostine.

Nuo lapkričio 28d. iki gruodžio 24d. veikia nuo 10 iki 21 val.

  • Frankfurter Wheinachtsmarkt am Römer, įsikūręs Paulsplatz tarp idiliškų fachverkinių fasadų.

Nuo lapkričio 26d. iki gruodžio 22d. veikia nuo 10 iki 21 val.

  • Der Münchner Christkindlmarkt. Tai didžiausia ir seniausia kūdikėlio Kristaus mugė. Verta ne tik pasivaikščioti gatvelėmis, bet ir pasikelti į Peterio bokštą ir pasimėgauti kalėdiniu miesto vaizdu.

Nuo lapkričio 27d. iki gruodžio 24d. veikia nuo 10 iki 20 val.

  • Der Aachener Weihnachtsmarkt. Vyksta autentiškame Acheno senamiestyje.

Nuo lapkričio 23d. iki gruodžio 23d. veikia nuo 11 iki 21 val., gruodžio 25d. 18-21 val.

  • Der Weihnachtsmarkt in Leipzig. Pasaulyje niekur nėra tokio didelio, viešai prieinamo advento kalendoriaus kaip Leipcige. Įrengtas ant namo fasado ir kasdien atveriantis naują spalvotą paveikslą.

Nuo lapkričio 27d. iki gruodžio 23d. veikia nuo 10 iki 21 val.

  • Der Wheinachtsmarkt am Hamburger Rathaus. Įsikūręs šalia istorinės rotušės, prie vandens, laikomas gražiausia Vokietijos kalėdine muge. Hamburgo mieste galima rasti ne vieną mažesnę mugę, bet ši pati ypatingiausia.

Nuo lapkričio 26d. iki gruodžio 23d. veikia nuo 11 iki 21 val.

  • Der Weihnachtsmarkt in Bremen. Įsikūręs šalia Bremeno katedros – UNESCO paveldo objekto, kuris būna papuoštas kalėdiniais motyvais.

Nuo lapkričio 26d. iki gruodžio 23d. veikia nuo 10 iki 20 val.

  • Der Weihnachtsmarkt am Kölner Dom. Mėgstamiausia Vokeitijos kalėdinė mugė. Lankytojus traukia didelė šviečianti eglė, įvairiapusė programa, ypatingi papuošimai.

Nuo lapkričio 26d. iki gruodžio 23d. veikia nuo 11 iki 21 val.

  • Weihnachtsmarkt am Rathaus in Düsseldorf. Nuostabi kalėdinė mugė prie istorinės rotušės.

Nuo lapkričio 22d. iki gruodžio 30d. veikia nuo 10 iki 20 val.

  • Der Erfurter Weihnachtsmarkt auf dem Domplatz. Taip pat viena gražiausių mugių Vokietijoje prie istorinės Erfurto katedros. Romantikų svajonė.

Nuo lapkričio 27d. iki gruodžio 22d. veikia nuo 10 iki 20 val.

Ham-Log-Gruppe, UAB
Įmonės kodas: 304447884

A.S.: LT047180500027467290
Bankas: AB „Šiaulių bankas“

Kontaktai

Naujienlaiškis